Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Uwaga! Fałszywe e-maile rozsyłane w imieniu Ministerstwa Finansów

Uwaga! Fałszywe e-maile rozsyłane w imieniu Ministerstwa Finansów fotolia.pl

Jeżeli otrzymałeś e-mail dotyczący otrzymania „zwrotu pieniędzy za ostatni rachunek podatkowy”, wysłany w imieniu Ministerstwa Finansów - To próba wyłudzenia danych!

Ministerstwo Finansów nadało komunikat z ostrzeżeniem dla użytkowników poczty elektronicznej. Fałszywe e–maile dotyczą „zwrotu pieniędzy za ostatni rachunek podatkowy”. Żeby go otrzymać, adresat wiadomości ma uzupełnić formularz elektroniczny na stronie internetowej ministerstwa. Jednak odnośnik prowadzi do fałszywej witryny, która wyłudza dane osobowe, hasło logowania do poczty elektronicznej oraz dane karty kredytowej.

„Do wiadomości dołączony jest załącznik o nazwie DYREKCJA GENERALNA FINANSA PUBLICZNA.pdf, który udaje oficjalną korespondencję urzędową. W pliku nie stwierdzono obecności żadnego znanego kodu złośliwego, jednak zalecamy, aby go nie otwierać” – czytamy na stronie Ministerstwa Finansów.

Oto link do pełnego komunikatu ministerstwa: https://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/komunikaty/-/asset_publisher/6Wwm/content/ostrzegamy-przed-falszywymi-e-mailami-rozsylanymi-w-imieniu-mf

Źródło: mf.gov.pl

Pt., 20 Kw. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa