Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Łączą nas przeciwieństwa. 11-13 czerwca, konferencja CEMR w Bilbao, Hiszpania

 Łączą nas przeciwieństwa. 11-13 czerwca, konferencja CEMR w Bilbao, Hiszpania fotolia.pl

Równość, różnorodność, integracja – to hasła konferencji Rady Gmin i Regionów (CEMR), która odbędzie się w dniach 11-13 czerwca w Bilbao.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są:

  • lokalni i regionalni przedstawiciele i administratorzy, którzy pracują w obszarach dotyczących równości, różnorodności i integracji,
  • eksperci, organizacje społeczeństwa obywatelskiego i środowiska akademickie,
  • przedstawiciele międzynarodowych organizacji i sieci.

Dlaczego warto wziąć udział?

Równość, różnorodność i integracja mają kluczowe znaczenie dla rozwoju atrakcyjnych społeczności i poprawy dobrostanu i jakości życia wszystkich obywateli.
Konferencja CEMR w 2018 r. na temat równości, różnorodności i integracji umożliwia dyskusję o sposobie budowania społeczności nastawionych na wszystkich mieszkańców i w pełni wykorzystujących ich potencjał.

Co będzie przedmiotem dyskusji?

Jak sprawić, aby równość, różnorodność i integracja społeczna rozwijały się na poziomie lokalnym - od równości kobiet i mężczyzn do uczestnictwa obywateli, od praw LGBT+ do integracji imigrantów.

W jaki sposób europejskie miasta i regiony mogą dążyć do większego zróżnicowania, równości i integracji społeczeństwa, w którym wszyscy mieszkańcy czują się jak w domu.

Wśród tematów znajdują się: prawa człowieka, zarządzanie publiczne i usługi, zatrudnienie, dyskryminacja międzysektorowa, Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ (UN SDGs) oraz Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.

Ważne linki:


Rada Gmin i Regionów Europy (CEMR) została założona w 1951 roku przez grupę burmistrzów z Europy. Później rozszerzyła zakres działania na regiony i została Radą Gmin i Regionów Europy.

CEMR jest obecnie jedną z największych organizacji zrzeszającą lokalne i regionalne władze w Europie. Jej członkami jest ponad 50 krajowych stowarzyszeń miast, gmin i regionów z 39 krajów. Łącznie jest to około 100 000 przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych.

Rada Gmin i Regionów Europy działa na rzecz lokalnych i regionalnych samorządów i demokracji. Aby osiągnąć ten cel, stara się kształtować przyszłość Europy poprzez zachęcanie lokalnych i regionalnych podmiotów do wpływania na europejskie prawo i politykę oraz do wymiany doświadczeń na poziomie lokalnym i regionalnym.

Komitety i grupy robocze tej organizacji starają się wpływać na projekty unijnych aktów prawnych, aby zapewnić, że interesy i obawy władz lokalnych i regionalnych brane są pod uwagę od początku do samego końca procesu legislacyjnego w Unii Europejskiej.

Przedstawicielami Związku Powiatów Polskich w Radzie Gmin i Regionów Europy (CEMR) są: Ewa Janczar – radna Rady m.st. Warszawy, Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi, Roman Potocki – Starosta Wrocławski.

Pt., 9 Mrz. 2018 0 Komentarzy
Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska
sekretarz redakcji Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska