Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Godna polecenia inicjatywa - w Gańsku za wyrzuconą butelkę można wygrać rower

Godna polecenia inicjatywa - w Gańsku za wyrzuconą butelkę można wygrać rower fotolia.pl

Rada Miasta Gdańska i Zakład Utylizacyjny w Gdańsku zapraszają do ekologicznej zabawy sylwestrowej! Za wyrzuconą do specjalnego pojemnika butelkę po szampanie można wygrać atrakcyjne nagrody.

Już po raz jedenasty uczestnicy zabawy sylwestrowej będą mogli nie tylko radośnie przywitać Nowy Rok, ale również pomagać innym i wygrywać nagrody. W tym celu wystarczy w dniach 30 grudnia 2017 r. – 2 stycznia 2018 r. wrzucić do oznakowanych pojemników stojących na Targu Węglowym oraz przy Zielonej Bramie, szklane butelki po napojach, którymi witano Nowy Rok. Do butelek należy włożyć karteczkę ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu.

Wśród uczestników konkursu rozlosowane zostaną między innymi: rower miejski, soundbar, miniwieża, odtwarzacz blu-ray, głośnik bezprzewodowy i telefon.

W tym roku beneficjentem butelkowej akcji jest Fundacja „Obudź Nadzieję” działającej na terenie Gdańska. - Za każde 5 kg szklanych opakowań zebranych w okresie trwania akcji Zakład Utylizacyjny przeznaczy 2018 groszy na ten cel – mówi Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego.

Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem gdańszczan. W poprzedniej edycji zebrano w ten sposób prawie 1300 kg szkła, co umożliwiło wsparcie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci kwotą 5164 zł.

Więcej o akcji na stronie bip.gdansk.pl/rada-miasta

Źródło: gdansk.pl

Czw., 28 Gr. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa