Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Mniej wskaźników GUS

Mniej wskaźników GUS fotolia.pl

23 listopada br. sejmowa Komisja Nadzwyczajna do spraw deregulacji przeprowadziła dyskusję nad propozycją inicjatywy ustawodawczej w sprawie zmiany obowiązujących przepisów prawnych zobowiązujących Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego do ogłaszania wskaźników z zakresu rynku pracy dotyczących przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.

Celem inicjatywy jest redukcja liczby ogłaszanych wskaźników, dotyczących przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, zmniejszenie liczby danych wymaganych obecnie od przedsiębiorców do opracowywania informacji z zakresu rynku pracy oraz szersze wykorzystanie danych administracyjnych.

W dyskusji wskazano m.in., że zamiast publikowania dwóch rodzajów wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw, tj.: „przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku” oraz „przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw włącznie z wypłatami nagród z zysku” należy publikować tylko jeden wskaźnik, tj.: „przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw”.

Komisja podjęła decyzję o kontunuowaniu prac nad podjęciem inicjatywy ustawodawczej w powyższej sprawie.

W posiedzeniu uczestniczyła dyrektor Departamentu Badań Demograficznych i Rynku Pracy w GUS – Agnieszka Zgierska.

Źródło: Sejm RP

Czw., 30 Lst. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska