Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Prezes ZPP Ludwik Węgrzyn w zespole ds. prawa samorządowego

Prezes ZPP Ludwik Węgrzyn w zespole ds. prawa samorządowego na zdjęciu: Ludwik Węgrzyn

Przy Prezydencie RP powstał specjalny zespół do spraw wypracowania zmian w przepisach dotyczących działalność samorządu terytorialnego.

Zasiedli w nim praktycy - przedstawiciele ogólnopolskich organizacji samorządowych. Do prac w jego ramach zaproszony został Ludwik Węgrzyn, prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, starosta bocheński.

Zadaniem zespołu będzie dokonanie całościowego przeglądu dotychczasowych regulacji dotyczących działalności samorządu terytorialnego. Konkretne propozycje legislacyjne służące optymalizacji funkcjonowania samorządu terytorialnego wypracowane przez zespół zostaną przedstawione Prezydentowi RP. Ten zaś będzie je rozważał w kontekście prezydenckiej inicjatywy ustawodawczej.

Pierwsze, inauguracyjne spotkanie zespołu odbyło się 11 października br. Następnie odbyła się konferencja „Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o samorządzie”, która stanowiła element kampanii społeczno-informacyjnej przed referendum dotyczącym nowej ustawy zasadniczej.

- Zaprosiłem wszystkich Państwa de facto na dyskusję na temat miejsca samorządu terytorialnego w ustroju Rzeczypospolitej. To, że jest ono znaczące, nie trzeba mówić, bo chyba nikt z nas co do tego nie ma żadnych wątpliwości - mówił Prezydent RP.

Z pełnym wystąpieniem Andrzeja Dudy podczas tej konferencji można zapoznać się TUTAJ.

Niedz., 15 Prn. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska