Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nawałnice. Apel Związku Powiatów Polskich

Nawałnice. Apel Związku Powiatów Polskich fotolia.pl

Nawałnice, które przeszły nad województwami – pomorskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim wywołały ogromne zniszczenia nie tylko prywatnych obiektów, lecz również mienia publicznego. Klęską dotknięta jest również infrastruktura powiatowa na niektórych terenach.

Dlatego prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich zwraca się z prośbą do wszystkich starostów i prezydentów miast na prawach powiatu o udzielenie wsparcia potrzebującym powiatom.

- Wspólnota powiatowa jest jedną wielką rodziną, a jej członkowie powinni sobie wzajemnie pomagać. Związek Powiatów Polskich jako organizacja zrzeszająca przeważającą większość powiatów jest w sposób naturalny predestynowany do koordynacji udzielanej pomocy – pisze Ludwik Węgrzyn, prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, starosta bocheński.

Powiaty, które chcą udzielić wsparcia proszone są o dokonywanie wpłat na konto:

PKO BP 96 1020 2892 0000 5102 0625 2268

albo w formie darowizny, albo pomocy finansowej udzielanej stowarzyszeniu jednostek samorządu terytorialnego – w obu przypadkach na potrzeby realizacji wspólnej inicjatywy mającej wpływ na rozwój społeczności powiatowych i służącej społeczno-gospodarczemu rozwojowi powiatów.

Decyzja o wykorzystaniu środków zostanie podjęta przez Zarząd Związku Powiatów Polskich.

Lista powiatów dotkniętych zniszczeniami znajduje się TUTAJ.

Niedz., 27 Sp. 2017 0 Komentarzy
Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska
sekretarz redakcji Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska