Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Samorządowcy zmagali się na kortach tenisowych

W dniach 23 – 25 czerwca na kortach tenisowych przy ul. Sosnowej w Koninie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym.

Po raz jedenasty w kat. VIP triumfował Przewodniczący Rady Miasta Konina – Wiesław Steinke, który podobnie jak w roku ubiegłym pokonał Stanisława Pochyluka z Połajewa. Na podium znaleźli się również: Rafał Kowalczyk z Wąsewa (3 miejsce) oraz Marian Mocoń z Nowej Soli (3 miejsce).

W kategorii do 45 lat najlepszym okazał się Paweł Szmalc (Toruń), który pokonał 7/5, 6/0 Witolda Zubrzyckiego z Namysłowa. W rywalizacji w kat. 45 – 54 zwycięzcą okazał się Dariusz Cenkiel z Dęblina, który pokonał reprezentanta Kleczewa – Daniela Bednarka 7/6, 6/1. Trzecie miejsce zajęli reprezentacji Lubiewa – Sławomir Rybicki oraz Sochaczewa – Sławomir Dorywalski.

Marek Tylman z Łaskarzewa został Mistrzem Polski w kat. +54 po poddaniu meczu, z powodu kontuzji, przez Wiesława Księskiego ze Świdnika. Na podium stanęli również: Sławomir Jezierski z Elbląga (3 miejsce) i Artur Gałach z Łukowa (3 miejsce).

W grze podwójnej kategorii open zwycięstwo wywalczyli: Zbigniew Wereszka (Białaczów) oraz Paweł Szmalc (Toruń) po kreczu Dariusza Cenkiela (Ryki) oraz Sławomira Dorywalskiego (Sochaczew).

W turnieju pocieszenia gry pojedynczej Janusz Jeżewski z Ryki pokonał Piotra Gabrysza z Kędzierzyna Koźle 6/1, 6/1.

Organizatorem mistrzostw jest Miasto Konin oraz Koniński Klub Tenisowy. Organizacyjnego wsparcia udzielił m.in. Związek Powiatów Polskich a honorowy patronat nad imprezą objął Ludwik Węgrzyn, prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, starosta bocheński.

Czw., 29 Czrw. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska