Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wiemy, kto dostał nagrody Super Samorząd

Wiemy, kto dostał nagrody Super Samorząd fotolia.pl

Świetlica dla młodzieży, altana spotkań, ścieżki edukacyjne, zmiany lokalnego prawa i ławki pamięci – te działania doceniło w tym roku jury nagrody Super Samorząd, przyznawanej od sześciu lat przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach akcji Masz Głos.

W akcji Masz Głos w edycji 2016/2017 wzięło udział 350 grup z całej Polski, w tym między innymi grupy nieformalne, organizacje, biblioteki i szkoły.

5 czerwca, podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim, siedem z nich otrzymało nagrody Super Samorząd, przyznawane za dokonanie pozytywnych zmian w miejscu zamieszkania. Tytuł ten otrzymują wspólnie uczestnicy akcji oraz wspierające ich władze lokalne – nagrody przypominają, że samorząd to wspólnota ludzi, a nie tylko przedstawiciele władz.

Oto laureaci:

dolnośląskie

  • Fundacja Go’n’Act i władze samorządowe gminy Siechnice / Gmina Siechnice

Mieszkańcy, mieszkanki i władze gminy Siechnice otrzymali Nagrodę Super Samorząd 2017 za zaangażowanie dzieci do prac nad ulepszaniem ich miejsca zamieszkania oraz za podjęcie decyzji o remoncie placu zabaw zgodnie z rekomendacją dzieci.

kujawsko-pomorskie

  • Młodzieżowa Rada Gminy Lisewo i władze samorządowe gminy Lisewo / Gmina Lisewo

Młodzież i władze gminy Lisewo zostały docenione przez jury Nagrody Super Samorząd 2017 za stworzenie miejsca spotkań, które będzie przyjazne nie tylko dla młodzieży – do współpracy zaangażowano także dzieci oraz seniorów i seniorki. Nagrodę przyznano ponadto za dzielenie się dobrymi praktykami z młodzieżą z sąsiedniej gminy.

lubelskie

  • Sołtys i rada sołecka wsi Tłuściec oraz władze samorządowe gminy Międzyrzec Podlaski / Gmina Międzyrzec Podlaski

Mieszkańcy, mieszkanki i władze Tłuśćca zdobyli Nagrodę Super Samorząd 2017 za wzięcie spraw w swoje ręce i rozwiązanie tak istotnego problemu, jakim jest brak poprawnej numeracji i nazewnictwa ulic we wsi. Jury doceniło profesjonalne podejście, zgodne z najlepszymi zasadami partycypacji społecznej – uczestnicy akcji nie poprzestali na przegłosowaniu przeciwników swojego pomysłu, lecz prowadzili dalsze rozmowy.

lubuskie

  • Sołectwo Santocko i władze samorządowe gminy Kłodawa / Gmina Kłodawa

Społeczność sołectwa Santocko oraz władze lokalne otrzymały Nagrodę Super Samorząd 2017 za wzmocnienie tożsamości lokalnej we wspólnocie złożonej ze zróżnicowanych grup mieszkańców i mieszkanek. W Santocku powstały Ławki Pamięci przedstawiające ciekawe postaci z historii wsi, będące jednocześnie przestrzenią odpoczynku i rozmowy sąsiedzkiej.

mazowieckie

  • Stowarzyszenie Europa i My i władze samorządowe gminy Nasielsk / Gmina Nasielsk

Społeczność i władze Nasielska zostały uhonorowane Nagrodą Super Samorząd 2017 za partycypacyjne zaprojektowanie altany – przestrzeni przyjaznej mieszkańcom – i za oddanie głosu najmłodszym nasielczanom. Jury doceniło konsekwencję działania – nie poprzestano na pomyśle, ale też zdobyto fundusze na jego realizację.

opolskie

  • Fundacja Artem Silesiam Promovere i władze samorządowe gminy Kluczbork / Gmina Kluczbork

Jury Nagrody Super Samorząd 2017 nagrodziło mieszkańców i mieszkanki oraz władze lokalne Kuniowa za opracowanie strategii rozwoju miejscowości i wydanie lokalnej gazetki. Jury doceniło też zaangażowanie do działania osób w różnym wieku i z różnym doświadczeniem.

podkarpackie

  • Zespół Szkół Publicznych nr 1 i władze samorządowe miasta Ustrzyki Dolne / Gmina Ustrzyki Dolne

Młodzież z Ustrzyk Dolnych oraz lokalne władze otrzymały Nagrodę Super Samorząd 2017 za rozwiązanie problemu braku przestrzeni dla młodych mieszkańców. Doceniono włączenie młodzieży w proces współdecydowania o tym miejscu.

Źródło: www.maszglos.pl

Niedz., 11 Czrw. 2017 0 Komentarzy
Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska
sekretarz redakcji Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska