Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Urzędnicy chcą znać zmiany w KPA – sukces szkoleń ZPP

Urzędnicy chcą znać zmiany w KPA – sukces szkoleń ZPP fotolia.pl

Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia z zakresu zmian w kodeksie postępowania administracyjnego prowadzone przez ekspertów Związku Powiatów Polskich.

23 lokalizacje na terenie całego kraju i 1339 przeszkolonych osób – to dane dotyczące szkoleń pt. „Kodeks postępowania administracyjnego po zmianach”.

Dla porównania, dwa lata wcześniej Związek Powiatów Polskich przeprowadzał cieszące się bardzo dużym powodzeniem szkolenia pt. „Publiczny transport zbiorowy – prawne aspekty prawidłowej realizacji zadań ustawowych”. Wzięło w nich udział 625 osób, a odbyły się w 17 miejscach położonych na terenie całego kraju. Zatem w tegorocznych szkoleniach uczestniczyło ponad dwukrotnie więcej słuchaczy niż w warsztatach z publicznego transportu zbiorowego.

Sukces ostatnich szkoleń to przede wszystkim trafiony temat. A to dlatego, że 1 czerwca br. weszła w życie ważna nowelizacja procedury administracyjnej. Ze względu na znaczne rozszerzenie wachlarza konsensualnych form działania administracji, w praktyce będzie budziła liczne wątpliwości interpretacyjne.

Dlatego, pragnąc sprostać oczekiwaniom pracowników samorządowych, którzy w codziennej pracy będą stosować nowe rozwiązania prawne, Związek Powiatów Polskich ze stosownym wyprzedzeniem postanowił zorganizować bezpłatne szkolenia przeznaczone specjalnie dla nich.

W ich trakcie eksperci ZPP prezentowali m.in. podstawowe zmiany w procedurze administracyjnej, z uwzględnieniem ich wpływu na codzienną pracę organów administracji publicznej. Uczestnicy byli informowani o sposobach i skutkach wdrożenia ustawy.

Przystępnie wyjaśnione zmiany, dogodne lokalizacje – siedziby starostw powiatowych oraz niedopłatność spowodowały, że zainteresowanie tematem wzrastało. Pierwotnie szkolenia zaplanowane były tak, aby w każdym województwie odbyło się jedno z nich. Jednak rosła liczba chętnych, dlatego ZPP podjął się zorganizowania kilku dodatkowych spotkań.

- Dziękujemy za zainteresowanie i mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas zajęć okaże się przydatna w pracy zawodowej - mówi prezes Zarządu ZPP Ludwik Węgrzyn.

Nie poprzestając jednak na tym już w czerwcu ZPP organizuje szkolenia z kolejnej oczekiwanej przez JST tematyki - tym razem są to szkolenia dotyczące dostępu do informacji publicznej i petycji. Zaplanowanych zostało 8 miejsc szkoleniowych. Więcej na ten tamat tutaj.

 

 

Niedz., 4 Czrw. 2017 0 Komentarzy
Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska
sekretarz redakcji Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska