Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zmiany w pup to tylko optymalizacja zarządzania obsługą rynku pracy

Zmiany w pup to tylko optymalizacja zarządzania obsługą rynku pracy .

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odpowiedziało na stanowisko Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w sprawie funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia.

Treść stanowiska opisywaliśmy TUTAJ.

Stanisław Szwed, wiceminister w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej zareagował na postulaty samorządowców. Pismem z 16 marca br. poinformował, że Ministerstwo dokonuje analizy dotyczącej ewentualnego wprowadzenia zmian w zakresie organizacji urzędów pracy, w tym zmian dotyczących ich umiejscowienia w strukturze administracji publicznej. – Zmiany w tym zakresie nie są decyzją łatwą, wiążą się bowiem z daleko idącymi konsekwencjami, w tym przede wszystkim osobowymi i finansowymi. W chwili obecnej nie jest zatem jeszcze możliwe określenie ostatecznego kształtu przepisów – tłumaczy minister.

Stanisław Szwed zaznacza przy tym, że docenia wkład samorządów w kreowanie i realizowanie polityki rynku pracy na poziomie lokalnym. Dodaje też, że rozumie niepokój ZPP. Jednak, jak zapewnia, planowane zmiany mają na celu tylko i wyłącznie optymalizację zarządzania obsługą rynku pracy i w żadnym wypadku nie będą prowadziły do ograniczenia szans rozwojowych powiatów. Dlatego z przykrością odbiera sprzeciw powiatów wobec ewentualnego włączenia powiatowych urzędów pracy w struktury administracji rządowej.

Minister zapowiedział też, że kiedy już powstanie projekt nowelizacji, to zostanie on poddany uzgodnieniom, opiniowaniu oraz konsultacjom publicznym i ma nadzieję, że przedstawiciele powiatów wezmą w tym procesie udział.

Niedz., 26 Mrz. 2017 0 Komentarzy
Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska
sekretarz redakcji Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska