Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jak odpowiednio tworzyć korytarz życia? Ruszyła specjalna kampania edukacyjna dla kierowców

Jak odpowiednio tworzyć korytarz życia? Ruszyła specjalna kampania edukacyjna dla kierowców fotolia.pl

Każdego roku na polskich drogach dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy wypadków. Do każdego z nich musi dotrzeć pogotowie, straż pożarna i odpowiednie służby. Bardzo często o życiu ludzi decyduje czas, dlatego tak ważne jest, by kierowcy umiejętnie tworzyli na drogach korytarze życia.

Właśnie dlatego – by edukować kierowców w sposobie tworzenia korytarza życia ruszyła specjalna akcja pod hasłem „Życie ma pierwszeństwo”. Organizatorem kampanii jest Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która działa przy Ministrze Infrastruktury. Celem organizatorów jest także to, by hasło kampanii nie było pustym sloganem, a pierwszą myślą, jaka towarzyszy każdemu kierowcy przy rozpoczęciu podróży samochodem.

Prawidłowo wykonany korytarz życia zwiększa szansę na przeżycie uczestników wypadku drogowego. Niestety często kierowcy nie zdają sobie sprawy, jak wielkie znaczenie ma miejsce, w którym zatrzymują samochód czekając na sygnalizacji świetlnej czy podczas ulicznego korka. Doskonale sytuację tę pokazuje interaktywny spot, który jest kluczowym elementem kampanii „Życie ma pierwszeństwo”.  - Zwiększenie bezpieczeństwa na drogach jest jednym z priorytetów rządu. W tym celu podejmujemy odpowiednie działania legislacyjne. Wiemy, że musimy nieustannie kształtować odpowiednie postawy Polaków – a to jest możliwe dzięki takim kampaniom jak „Życie ma pierwszeństwo” – powiedział minister infrastruktury, przewodniczący KRBRD Andrzej Adamczyk.

Spot można obejrzeć tutaj: www.zyciemapierwszenstwo.pl

Sob., 5 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn