Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Przejrzysta Strona BIP” - konkurs dla JST

Ruszył konkurs na „Przejrzystą Stronę BIP” skierowany do jednostek samorządu terytorialnego. Ulepszenie stron internetowych jednostek nie tylko pozwoli na redukcję czasu poświęconego przez pracowników na udzielenie informacji, ale również poprawi wizerunek urzędu i wpłynie na pozytywną ocenę jego pracy.

Zaproszenia do udziału w konkursie zostały skierowane do wszystkich gmin, powiatów i województw samorządowych. JST biorące udział w konkursie otrzymają znak „uczestnik konkursu”. Zgłoszone podmiotowe strony BIP zostaną poddane ocenie merytorycznej w oparciu o kryteria określone w standardzie, przez przeszkolonych asesorów. Każdy uczestnik konkursu otrzyma informacje, w jakim zakresie jego strona internetowa spełnia kryteria wzorcowego BIP. Trzy najlepsze biuletyny otrzymają dyplom potwierdzający spełnienie standardu „Przejrzystej strony BIP”. Zostanie również opublikowany ranking TOP 10 – dziesięć najlepszych BIP-ów będzie mogło pochwalić się prestiżowym odznaczeniem „BIP w gronie najlepszych 10”. Kolejna piętnastka uczestników konkursu otrzyma wyróżnienia.

Zgłoszenia do konkursu należy nadsyłać do 31 stycznia 2011 r. natomiast ostateczne wyniki zostaną ogłoszone w marcu 2011 roku na konferencji podsumowującej akcję. Konkurs przyczyni się do zbudowania prestiżowej marki Przejrzystego BIP

Konkurs organizowany jest w ramach projektu systemowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Szkolenia i pomoc doradcza w zakresie etyki i unikania konfliktu interesu w samorządzie terytorialnym”, Działanie 5.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W ramach akcji „Przejrzysta strona BIP” wszystkie zainteresowane JST otrzymają szansę weryfikacji własnych podmiotowych stron BIP pod kątem spełniania kryteriów wypracowanych w opublikowanym standardzie. Zapraszamy do udziału w konkursie na „Przejrzystą stronę BIP”.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: mswia.gov.pl
Czw., 30 Gr. 2010 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun