Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wybrane aspekty funkcjonowania przewodniczącego rady. ZPP wydał kolejną bezpłatną publikację

Wybrane aspekty funkcjonowania przewodniczącego rady. ZPP wydał kolejną bezpłatną publikację fotolia.pl

Związek Powiatów Polskich już od przeszło dwudziestu lat działa na rzecz powiatów i miast na prawach powiatów. Obok szeroko zakrojonego reprezentowania interesów powiatów w toku prac legislacyjnych – zarówno w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, jak również parlamentu, Związek prowadzi działalność doradczo-edukacyjną. Do tej pory zarówno organizowane szkolenia, jak i wydawane publikacje były dedykowane przede wszystkim różnym grupom urzędników samorządowych – zwłaszcza tym realizującym bardzo specjalistyczne zadania.

W mijającym właśnie roku podjęto decyzję o intensyfikacji działań dedykowanych radnym. Dla dobrego działania powiatu potrzebny jest bowiem nie tylko wysoki poziom kompetencji zarządu i urzędników, ale również sprawne działanie organu stanowiącego. Aby wspomóc przewodniczących rad powiatów na wiosnę zostało zorganizowane przez Związek pierwsze Forum Przewodniczących, natomiast obecnie ZPP oddaje publikację przedstawiającą wybrane elementy działania przewodniczącego.

Nie rości sobie ona prawa do poruszenia wszystkich możliwych zagadnień. Poszczególne rozdziały zostały napisane przez ekspertów zatrudnionych w biurze Związku Powiatów Polskich i prezentują ich spojrzenie na zarysowaną w tytułach rozdziałów tematykę. Autorzy mamy nadzieję, że publikacja zainteresuje czytelników, a zawarte w niej wątki będą pomocą i inspiracją w pełnieniu odpowiedzialnej i zaszczytnej funkcji przewodniczącego rady powiatu.

Publikacja udostępniana jest nieodpłatnie jedynie Członkom ZPP.

Zainteresowani mogą zwracać się o jej udostępnienie pisząc na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Niedz., 12 St. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka