Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

20 listopada porozmawiamy o sytuacji szpitali. Przed nami ogólnopolska konferencja „Co dalej ze służbą zdrowia?”

20 listopada porozmawiamy o sytuacji szpitali. Przed nami ogólnopolska konferencja „Co dalej ze służbą zdrowia?” fotolia.pl

Sytuacja w służbie zdrowia, a zwłaszcza w szpitalach powiatowych budzi grozę. Perspektywa na najbliższy czas niestety również nie napawa optymizmem. Poprzednie konferencje dotyczące sytuacji w służbie zdrowia sprowokowały do dyskusji, ale rozmowa na ten temat wciąż jest potrzebna. Dlatego Związek Powiatów Polskich oraz Miasto Grudziądz zapraszają na bezpłatną ogólnopolską konferencję pn. „Co dalej ze służbą zdrowia?”.

W wyniku  wprowadzenia „sieci szpitali” – bez zapewnienia właściwego poziomu finansowania, negocjowania na poziomie centralnym podwyżek oraz warunków pracy dla poszczególnych grup zawodowych pracujących w sektorze ochrony zdrowia, bez zagwarantowania podmiotom leczniczym środków pozwalających na spełnienie tych oczekiwań – sytuacja w większości szpitali, w tym głównie szpitali miejskich i powiatowych stała się trudna, a momentami wręcz dramatyczna.

Wiedząc, jak ważny jest temat służby zdrowia dla każdego z nas, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji. Mamy szczerą nadzieję, że w trakcie debaty wypracowane zostaną kierunkowe założenia koniecznych zmian, które w konsekwencji będzie można wcielić w życie.

Na konferencję zapraszamy parlamentarzystów, samorządowców zainteresowanych systemem ochrony zdrowia, w tym szczególnie prezydentów miast na prawach powiatu oraz starostów. Zapraszamy także dyrektorów i prezesów podmiotów leczniczych oraz wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.

Konferencja odbędzie się 20 listopada w Hotelu Marusza w Grudziądzu przy ul. Marusza 12. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, niemniej zainteresowani muszą się zarejestrować na stronie: https://zpp.pl/szkolenia 

Organizatorzy na zgłoszenia oczekują do 14 listopada br.

Podczas sesji tematycznych poruszone zostaną najistotniejsze zagadnienia związane ze służbą zdrowia, takie jak: bieżąca sytuacja finansowa szpitali powiatowych, perspektywy na przyszłość, rola samorządu w finansowaniu służby zdrowia, restrukturyzacje szpitali i wiele innych.

Konferencja zakończy się wizytą studyjną w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. W. Biegańskiego w Grudziądzu.

Sob., 9 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn