Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”. Rozpoczęła się kolejna edycja poznańskiego konkursu

„Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”. Rozpoczęła się kolejna edycja poznańskiego konkursu fotolia.pl

Tlenek węgla to śmiertelne zagrożenie dla każdego człowieka. Jest niewidoczny, bezwonny i niedrażniący, co sprawia, że bardzo trudno go wykryć. Tymczasem czad już w ciągu kilku minut lub godzin jest w stanie doprowadzić do śmierci. Czujka tlenku węgla sprawa, że możemy czuć się bezpiecznie – podkreśla Jan Grabkowski, starosta poznański zapowiadając jednocześnie szóstą już edycję konkursu organizowanego przez powiat poznański i Komendę Państwową Straży Pożarnej w Poznaniu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zameldowanym na terenie powiatu, mieć pełną zdolność do czynności prawnych lub zgodę opiekuna prawnego. Prawidłowo wypełnioną ankietę konkursową można złożyć osobiście w Starostwie Powiatowym w Poznaniu, wysłać za pośrednictwem Poczty Polskiej z dopiskiem „czujka czadu” lub wypełnić formularz elektroniczny dostępny na stronie: https://powiat.poznan.pl/wygraj-czujke-tlenku-wegla/. Tam też znaleźć można wszystkie informacje na temat konkursu.

Poznaniacy włączają się w akcję już od sześciu lat. Tegoroczna edycja potrwa do końca marca 2020 roku, a w czasie jej trwania, co dwa tygodnie w Starostwie Powiatowym w Poznaniu rozlosowywanych będzie 10 czujek tlenku węgla. Do tej pory powiat poznański przeznaczył ponad 85 tys. zł na ich zakup. A do mieszkańców trafiło  750 takich urządzeń.

To niezwykle ważne, gdyż jak co roku przypominają strażacy, czujki tlenku węgla używane w domu to najprostszy sposób, by zabezpieczyć dom przed czadem, zwanym powszechnie „cichym zabójcą”. To małe urządzenie wykrywa śmiertelne zagrożenia we wczesnej fazie i wydając bardzo głośny dźwięk, ostrzega przed czyhającym niebezpieczeństwem.

Pon., 14 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska