Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Współpraca z Niemcami. ZMP zaprasza do udziału w badaniu

Współpraca z Niemcami. ZMP zaprasza do udziału w badaniu fotolia.pl

Związek Miast Polskich, Instytut Spraw Publicznych i Deutsches Polen-Institut w Darmstadt, zapraszają przedstawicieli Urzędów Miejskich miast, które współpracują z partnerami z Niemiec do udziału w badaniu ankietowym.

Badanie jest częścią realizowanego przez ZMP w Polsce i Niemczech projektu pt. Polsko-niemieckie partnerstwa miast: fakty, potencjał. Wyzwania. Głównym celem badania jest zbadanie przebiegu kooperacji, jej powodów, natężenia, motywacji, jak i szans oraz wyzwań związanych z podjęciem i kontynuowaniem kontaktów z miastem partnerskim. 

Ogólnopolski i ogólnoniemiecki zasięg badania pozwoli na poznanie opinii przedstawicieli miast różnej wielkości, z różnych regionów kraju i o różnej dynamice prowadzenia współpracy międzynarodowej.

Zebrane odpowiedzi zostaną przeanalizowane i opisane przez ekspertów Instytutu Spraw Publicznych oraz Deutsches-Polen Institut i następnie wydane w formie publikacji, która ukaże się w języku polskim i niemieckim w kwietniu 2020 roku.

Związek, o wypełnienie ankiety prosi osoby w urzędach miast, które zajmują się współpracą z zagranicą. Czas na wypełnienie ankiety upływa 31 października br.

Więcej na temat badania można przeczytać tutaj.

Wt., 17 Wrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek