Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Już we wrześniu IV Krajowy Kongres Sekretarzy

Już we wrześniu IV Krajowy Kongres Sekretarzy fotolia.pl

19-20 września 2019 r. w Hotelu Novotel w Warszawie odbędzie się już po raz czwarty Krajowy Kongres Sekretarzy Jednostek Samorządu Terytorialnego organizowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Krajową Radę Forów Sekretarzy Jednostek Samorządu Terytorialnego. Związek Powiatów Polskich objął patronatem honorowym to wydarzenie.

Kongres Sekretarzy to przede wszystkim wymiana doświadczeń i poglądów oraz debata w gronie eksperckim wokół najbardziej aktualnych zagadnień istotnych dla sprawnego funkcjonowania i zarządzania JST z punktu widzenia roli i zadań sekretarza. W tym roku podczas sesji plenarnej gościem będzie absolwent Harvardu, dyrektor wykonawczy prestiżowego International City Management Association (ICMA) - Peter Agh, który przedstawi możliwości współpracy międzynarodowej forów sekretarzy na rzecz profesjonalizacji i rozwoju zawodowego pracowników administracji samorządowej. Założone w 1914 roku stowarzyszenie ICMA zrzesza specjalistów w zakresie zarządzania samorządem i wspiera rozwój zawodowy ponad 11 000 sekretarzy miast i gmin oraz innych urzędników samorządowych na całym świecie.

Ponadto podczas tegorocznej edycji na kongresowym podium pojawią się między innymi: Robert Kośla – dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji oraz dr Maciej Kawecki – były koordynator wdrażania reformy RODO w Polsce, którzy poruszą tematy cyberbezpieczeństwa oraz modernizacji i integracji systemów informatycznych w urzędach. Pośród panelistów nie zabraknie również Macieja Kiełbusa – partnera w kancelarii prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners sp.k. w Poznaniu, który będzie uczestniczył w panelu dyskusyjnym dotyczącym współpracy między samorządami w zakresie wspólnego zakupu usług.

IV Krajowy Kongres Sekretarzy jest wydarzeniem wyjątkowym, ponieważ trzydzieści lat temu, 18 września 1989 roku została powołana do życia Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – obecnie największa w Polsce sieciowa organizacja pozarządowa realizująca krajowe i międzynarodowe projekty rozwojowe, szkoląca kadry samorządowe, wspierająca rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Fundacja współpracuje z przedstawicielami władz lokalnych bez względu na ich profil polityczny. Od początku swojej działalności FRDL przeszkoliła już ponad 1 700 000 osób, zrealizowała ponad 84 000 szkoleń oraz prowadzi 80 forów branżowych.

Tegoroczny program, jak wszystkie dotychczasowe, powstaje w ścisłym dialogu ze środowiskiem sekretarzy zrzeszonych w regionalnych forach.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Najwyższej Izby Kontroli.

Szczegółowy program kongresu oraz rejestracja na stronie: www.kongressekretarzy.pl

Źródło: FRDL

Śr., 21 Sp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska