Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Niepodległa do Hymnu

Niepodległa do Hymnu fotolia.pl

11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, płynący z setek gardeł i serc. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Kolejna edycja akcji odbędzie się 11 listopada tego roku.

Biuro Programu „Niepodległa” zachęca instytucje państwowe i samorządowe, organizacje społeczne, szkoły, chóry i wszystkich, którzy tylko mają ochotę do włączenia się do akcji. Można zarezerwować w trakcie oficjalnych uroczystości 11 listopada kilku minut w samo południe, by wspólnie odśpiewać hymn. Wszelkie instytucje, organizacje i społeczeństwo "Niepodległa" zaprasza do organizacji własnych akcji śpiewania hymnu lub o wystosowanie do władz lokalnych prośby o ich zorganizowanie w łatwo dostępnych miejscach – przy ratuszu czy na rynku. Organizatorzy akcji „Niepodległa do hymnu” proszeni są o dodawanie informacji o wydarzeniu do mapy wydarzeń. Do akcji można dołączyć wypełniając formularz na stronie www.niepodlegla.gov.pl.

Wszyscy, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu proszeni są o umieszczenie zdjęć i filmików w mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

Organizatorzy akcji „Niepodległa do hymnu” mogą skorzystać z przygotowanych materiałów:

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod adresem email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Źródło: www.niepodlegla.gov.pl

Śr., 21 Sp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś