Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Najnowszy numer Biuletynu PPP jest już dostępny

Najnowszy numer Biuletynu PPP jest już dostępny .

Zachęcamy do zapoznania się z siódmym numerem Biuletynu partnerstwa publiczno-prywatnego wydawanego projektu Rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce.

Zawiera on m.in. informacje na temat Wytycznych Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju – Tom I. Przygotowanie Projektów. Wytyczne te odnoszą się do przygotowania projektu PPP, od jego identyfikacji do momentu decyzji podmiotu publicznego o realizacji inwestycji w formule PPP, a tym samym decyzji o wszczęciu postępowania na wybór partnera prywatnego. Wytyczne zawierają 11 załączników, takich jak: na przykład opis przedmiotu zamówienia (OPZ) na usługi doradcze – wzór, lista dokumentów i informacji o infrastrukturze publicznej, przykładowy kwestionariusz dla partnerów prywatnych, przykładowy kwestionariusz dla instytucji finansujących. Stanowią one bardzo praktyczną podpowiedź, którą można wykorzystać w trakcie prac nad projektem PPP.

Tak, jak w każdym numerze Biuletynu PPP, swoimi doświadczeniami z realizacji projektów PPP dzielą się przedstawiciele podmiotów publicznych.

Tematem wiodącym ostatniego w tym roku kalendarzowym wydania jest procedura przetargowa. W szczególności zaś na łamach kwartalnika omówiona została kwestia właściwego wyboru partnera prywatnego z uwzględnieniem Wytycznych resortu inwestycji i rozwoju – Tom II. Procedura Przetargowa.

W bieżącym numerze znajduje się także bardzo ciekawy artykuł omawiający procedurę przetargową w projektach obejmujących drogi publiczne, w szczególności autostrady i drogi ekspresowe. A także oryginalny tekst traktujący o tym, jak wybierać oferty w przypadku projektów efektywności energetycznej.

Biuletyn ukazuje zrealizowane zadania wynikające z projektu Rozwój partnerstwa publiczno – prywatnego w Polsce. Dlatego ostatnie w tym roku wydanie prezentuje ciekawostki z wizyty studyjnej do Francji oraz z wizyt krajowych w Warszawie i Świdnicy.

Czytelnicy mogą ponadto przeczytać, jak przebiegała konferencja „Nowa rzeczywistość PPP”, którą w we wrześniu zorganizował resort inwestycji i rozwoju.

Uwadze polecamy także artykuł opisujący standardy regulacyjne dotyczące umów PF2 w Wielkiej Brytanii oraz artykuł na temat rozwoju mieszkalnictwa w formule PPP.

Wydanie zamyka Encyklopedia omawiająca problematykę najkorzystniejszej oferty.

Biuletyn dostępny jest tutaj.

Przyjemnej lektury!

Niedz., 6 St. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska