Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dwukadencyjność od 2018

Dwukadencyjność od 2018 fotolia.pl

Jak poinformowała Rzeczniczka PiS, 10 listopada br. klub złożył w Sejmie projekt ustawy, której celem jest zwiększenie roli obywateli w procesie wyborów samorządowych.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się tego samego dnia poseł Marcin Horała wyjaśnił, że PiS chce zwiększyć transparentność zarówno wybierania, jak i sprawowania władzy. PiS wprowadza budżet obywatelski, obowiązek utworzenia budżetu w miastach na prawach powiatu, transparentność obrad, a także instytucję debaty o sprawach samorządu. Gwarantuje mieszkańcom prawo udziału w niej. Ponadto umocowuje ustawowo interpelacje oraz zapytania radnych.

Poseł Łukasz Schreiber dodał, że zmiany, które są przedstawiane, to zwiększenie jawności i transparentności w samorządzie oraz zwiększenie roli obywateli oraz opozycji. Umożliwiamy polskim organizacjom społecznym obserwowanie wyborów. Chcemy, aby kamery były obecne w lokalach wyborczych. Zgodnie z zapowiedzią wprowadzamy też dwukadencyjność wójtów, burmistrzów, prezydentów miast; pierwsza kadencja będzie liczona od 2018 r.

Źródło: PiS

Sob., 11 Lst. 2017 0 Komentarzy
Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska
sekretarz redakcji Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska