Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zapraszamy na szkolenie dla pracowników samorządowych i radnych zajmujących się pomocą społeczną

Zapraszamy na szkolenie dla pracowników samorządowych i radnych zajmujących się pomocą społeczną fotolia.pl

Zapraszamy na organizowane przez Związek Powiatów Polskich szkolenie dla pracowników Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie, Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej oraz innych osób zainteresowanych realizacją przez samorządy zadań z zakresu pomocy społecznej. Szkolenie to odbędzie się w dniach 29 - 30 września 2011 r. w Centrum Konferencyjnym Falenty koło Warszawy (w ramach opłaty konferencyjnej zapewniamy dojazd autokarem na miejsce szkolenia spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie).

Podczas szkolenia omówione zostaną kwestie istotne dla funkcjonowania samorządów terytorialnych i będzie to doskonałą okazją do uzyskania informacji o już wprowadzonych oraz planowanych zmianach przepisów dotyczących zadań z zakresu pomocy społecznej.

Motywem przewodnim szkolenia będzie omówienie zasad wdrażania ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Przewidujemy m.in. następującą tematykę: omówienie zadań JST wynikających z nowej regulacji; prowadzenie placówek wsparcia dziennego o charakterze ponadgminnym; organizacja rodzinnej pieczy zastępczej; zadania i rola koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej; organizacja instytucjonalnej pieczy zastępczej; pomoc dla osób usamodzielnianych.

Przewidujemy także prezentację dobrych praktyk dotyczących organizacji pomocy społecznej na szczeblu gminnym i powiatowym oraz propozycji legislacyjnych Pełnomocnika ds. przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

Termin zgłoszeń mija w dniu 23 września br.

Szczegółowy program szkolenia oraz formularz zgłoszenia zamieściliśmy poniżej.

W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z Biurem Związku Powiatów Polskich, telefon 18 477 86 00, faks 18 477 86 11.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Pon., 15 Sp. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: