Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs „Urban Quality Award 2011”

Konkurs „Urban Quality Award 2011” fotolia.pl

To propozycja dla autorów projektów, które poprzez swoje urbanistyczne i architektoniczne oraz techniczne, społeczne, ekonomiczne i ekologiczne komponenty wnoszą wkład w zrównoważoną i trwałą budowę miast. Konkurs ogłoszony został przez bank Eurohypo AG i czasopismo fachowe Topos – the International Review of Landscape Architecture and Urban Design. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. euro.

O nagrodę Urban Quality Award 2011 ubiegać mogą się projektanci i architekci, prywatni i publiczni inwestorzy oraz inne grupy społeczne. Projekty muszą być zlokalizowane w Niemczech lub Polsce. Zgłaszać można już zrealizowane, w trakcie budowy, jak również planowane. Główne oczekiwanie organizatorów, to udane współgranie zabudowy i wolnych przestrzeni, jako istotnych elementów zrównoważonego i tym samym przyszłościowego miasta. Jak czytamy w opisie konkursu, organizatorzy nagradzają publiczne i prywatne zaangażowanie ukierunkowane na wyzwania przyszłościowego miasta, a tym samym w znaczący sposób przyczyniające się do poprawy jakości życia w mieście. Szukają nowatorskich, nowo utworzonych lub poddanych restrukturyzacji kompleksów budowlanych i dzielnic miejskich, które są symbolami przyszłościowych miast: zrównoważonymi i innowacyjnymi zalążkami kultury urbanistycznej, miast wartościowych, ekonomicznych i funkcjonalnych pod kątem społecznym. Mile widziane są urbanistyczne koncepcje, będące odpowiedzią na dynamiczne zmiany demograficzne oraz gospodarcze; kreatywne pomysły potrafiące sprostać społecznym, ekologicznym i ekonomicznym wyzwaniom współczesnych miast i ich dzielnic. Konkurs szczególną uwagę przykłada do efektywności energetycznej i optymalizacji wykorzystania surowców.

Zgłoszenia można przesyłać się do 31 sierpnia br. na adres politechniki monachijskiej. W uczelni wstępnego sprawdzenia i selekcji przedłożonych prac dokonają naukowcy z katedry architektury krajobrazu. Z grona wstępnie wyselekcjonowanych projektów jury wybierze jednego zwycięzcę. Jury składa się z ekspertów z Polski i Niemiec: Klaus Daniels, Sophie Wolfrum, Robert Schäfer, Ewa Porębska, Krzysztof Domaradzki. Jury może nominować maksymalnie pięć przedłożonych projektów i prac do rundy finałowej. Wszyscy nominowani otrzymają wyróżnienie. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. euro. Organizator zastrzega sobie prawo do podziału nagrody. O wykorzystaniu nagrody decydują zwycięzcy w porozumieniu ze swoimi inwestorami i architektami. Nagroda zostanie przekazana podczas uroczystości 29 listopada we Frankfurcie nad Menem.

 

Więcej tutaj

 

Niedz., 12 Czrw. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża