Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

"Świetlica – dzieci – praca” do rozdysponowania 800 tys. zł

fotolia.pl

Ministerialny program "Świetlica – dzieci – praca" ma wspomagać samorządy gmin w tworzeniu, budowaniu i podtrzymywaniu działalności środowiskowych placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży oraz wspierać realizację różnych form zatrudnienia subsydiowanego (np. staże, prace społecznie użyteczne, roboty publiczne). O dofinansowanie mogą się ubiegać projekty zakładające przeznaczenie środków m.in. na wyposażenie wzbogacające ofertę zajęć programowych (np. komputery, instrumenty muzyczne), organizację wakacji lub ferii zimowych czy opłacenie dodatkowych posiłków - informuje Wspólnota.

Zgodnie z zatwierdzonym w lutym harmonogramem działań, w 2011 roku ma zostać przekazane 800 tys. zł ze środków budżetowych będących w dyspozycji ministra pracy i polityki społecznej. Od tego roku będzie też obowiązywała zasada, że dofinansowanie jest jedynie uzupełnieniem środków przewidzianych przez wykonawcę projektu. Każdy z dwudziestu projektów wybranych w drodze konkursu uzyska dofinansowanie w formie dotacji w wysokości 40 tys. zł. W zeszłym roku przeznaczono na ten cel takie same środki budżetowe, ale podmioty zainteresowane mogły uzyskać maksymalnie 10 tys. zł dotacji.

Bezpośredni nadzór nad realizacją wyznaczonych w programie zadań wykonują marszałkowie województw poprzez regionalne ośrodki polityki społecznej w urzędach marszałkowskich.

Konkurs powinien zostać ogłoszony w najbliższym czasie na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (www.mpips.gov.pl), na której już teraz można znaleźć dokładne informacje dotyczące programu oraz kryteriów oceny ofert.

Źródło: Wspólnota

Czw., 10 Mrz. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka