Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wsparcie dla neuronietypowych studentów na uczelniach w Polsce

Wsparcie dla neuronietypowych studentów na uczelniach w Polsce fotolia.pl

Od 19 czerwca do 31 lipca br. będzie można składać wnioski w ramach konkursu na skalowanie innowacji społecznej: „Tłumacz/Adwokat społeczny – asystent osoby z ASD”. Konkurs jest organizowany w ramach IV Osi Priorytetowej PO WER, Działanie 4.1 Innowacje społeczne. Celem skalowania jest zwiększenie zasięgu wykorzystania w praktyce mikro-innowacji, które zostały już opracowane, ale miały dotąd ograniczony terytorialnie bądź sektorowo zasięg oraz tych, które były stosowane przez pojedyncze podmioty i nie funkcjonują na dużą skalę.

Dofinansowanie może otrzymać każdy podmiot, który samodzielnie albo - jeśli zgłasza projekt partnerski - wraz z partnerem/ami, spełnia wymienione poniżej warunki: 

  • posiada co najmniej 5-letnie doświadczenie we współpracy z użytkownikami innowacji (uczelniami), w tym w formułowaniu rekomendacji dotyczących zmiany funkcjonowania podmiotów,
  • zgłasza się do konkursu tylko raz. Dotyczy to też partnera/ów.

Celem konkursu jest poprawa sytuacji neuronietypowych studentów (osób z ASD) na uczelniach w Polsce dzięki wdrożeniu do praktyki funkcjonowania uczelni innowacji społecznej „Tłumacz/Adwokat społeczny” – asystent osoby z ASD”. Założeniem konkursu jest dotarcie z innowacją do jak największej liczby uczelni oraz studentów z ASD. Zadaniem wnioskodawcy będzie wykazanie, że innowacja zostanie wdrożona w co najmniej 40 uczelniach w Polsce, na których kształcą się studenci z niepełnosprawnością. Istotą skalowania jest zapewnienie trwałego wdrożenia innowacji do praktyki uczelni zaangażowanych do projektu.

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi 1 776 000 PLN.

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu to 100 %. 

Więcej informacji tutaj.  

Źródło: Portal Funduszy Europejskich

Czw., 21 Mj. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba