Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Program Czyste Powietrze: rusza cykl webinarów

Program Czyste Powietrze: rusza cykl webinarów fotolia.pl

Od 11 maja rusza cotygodniowy cykl webinarów, których inicjatorem są Ministerstwo Klimatu, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a także Polski Alarm Smogowy. #AkademiaCzystegoPowietrza to bezpłatne spotkania online dla instalatorów, doradców energetycznych i firm z branży budowlanej. Webinary działają w ramach programu Czyste Powietrze.

Program Czyste Powietrze powstał z myślą o poprawie jakości powietrza i działaniom na rzecz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Głównymi zadaniami mają być wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej domów jednorodzinnych. Od 15 maja program będzie działał w nowej, uproszczonej wersji.

W ramach programu odbywać się będą bezpłatne webinary pod zbiorczą nazwą #AkademiaCzystegoPowietrza. Przed nami następujące spotkania:

  •        11 maja – pierwsze spotkanie z cyklu poprowadzą eksperci z Wydziału Czystego Powietrza NFOŚiGW, którzy wprowadzą wszystkich zainteresowanych również w kwestie związane ze sposobem składania wniosków o dotacje w nowym „Czystym Powietrzu”. Start o godzinie 12:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na stronie: http://nfosigw.gov.pl/formularze/
  •        18 maja – webinar rozpocznie się tak samo jak pierwszy, o godzinie 12:00. Prowadzący - Paweł Lachman z PORT PC omówi dwa zagadnienia: wymagania dotyczące kart produktów oraz etykiet energetycznych urządzeń grzewczych i wentylacyjnych, a także uchwały antysmogowe w Polsce w kontekście programu „Czyste Powietrze”
  •        Kilkanaście kolejnych spotkań online odbędzie się aż do lipca. Będzie się można na nie rejestrować na stronie NFOŚiGW. Obowiązuje kolejność i limit (500) zgłoszeń. Ci, którzy nie zdążą się zapisać na poszczególne spotkania, będą mogli je obejrzeć – również bezpłatnie – w nieco późniejszym terminie na kanale YouTube NFOŚiGW.

Beneficjenci programu Czyste Powietrze uprawnieni do podstawowego poziomu dofinansowania mogą liczyć na wsparcie do kwoty 20 tys. zł. Jeżeli inwestycja obejmuje bardziej efektywne źródło ogrzewania, czyli pompę ciepła – wtedy można dostać do 25 tys. zł, a jeśli do tego instalowane są panele fotowoltaiczne, to łączna wypłata sięgnie nawet 30 tys. zł. Będzie można finansować przedsięwzięcia rozpoczęte do 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie, przy czym data ich rozpoczęcia nie może być wcześniejsza niż 15 maja br. Zmieniona wersja programu umożliwia także wsparcie inwestycji już zakończonych.

Źródło: MK

Czw., 7 Mj. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska