Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Mój Prąd” – współpraca z firmami z branży fotowoltaicznej

„Mój Prąd” – współpraca z firmami z branży fotowoltaicznej fotolia.pl

Uregulowanie zasad współpracy i optymalizacja procesu składania wniosków w programie „Mój Prąd” są efektami podpisanego 21 listopada 2019 r. porozumienia między Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a pięcioma firmami z branży fotowoltaicznej. 

Zgodnie z ustalonymi zasadami współpracy instalatorzy PV mają możliwość pakietowego przekazywania do NFOŚiGW – jednorazowo więcej niż 20 – wniosków o dofinansowanie dla swoich klientów. Ponadto przed ich złożeniem będą wysyłać drogą elektroniczną dane wnioskodawców, co ułatwi NFOŚiGW planowanie pracy i wypłatę dotacji. To ograniczy także formalności po stronie właścicieli domów.

Co ciekawe, jak powiedział Prezes NFOŚiGW Piotr Woźny: „Widzimy ogromny potencjał rozwoju i zapotrzebowanie na fotowoltaikę w Polsce, dlatego pracujemy nad kontynuacją programu „Mój Prąd” w formie preferencyjnych pożyczek dla spółdzielni mieszkaniowych. Wyprodukowana przez nie energia pokryje zapotrzebowanie na części wspólne i tym samym pozwoli uniezależnić się od wahań cen na rynku energii, co finalnie wpłynie na realne obniżenie rachunków dla mieszkańców.”.

Dokument w zakresie ułatwienia wdrażania programu „Mój Prąd” podpisali Piotr Woźny – Prezes NFOŚiGW, a ze strony firm fotowoltaicznych: Łukasz Górski – Wiceprezes Zarządu Columbus Energy S.A., Marek Wietrzyński – Pełnomocnik Zarządu Soon Energy Poland Sp. z o.o., Piotr Kowalczewski – Pełnomocnik, Wiceprezes Zarządu Stilo Energy S.A., Krzysztof Lichwiarz i Radosław Nowak – Prezes i Wiceprezes Zarządu Media Broker Group Sp. z o.o., Łukasz Fonfara – Współwłaściciel Zielona-Energia.com Klimczyk, Fonfara Sp. J. 

NFOŚiGW planuje rozszerzenie tej formuły także o inne zainteresowane firmy z branży fotowoltaicznej. 

Źródło: www.nfosigw.gov.pl

Pt., 29 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel