Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Małgorzata Jarosińska-Jedynak nową minister Funduszy i Polityki Regionalnej

Małgorzata Jarosińska-Jedynak nową minister Funduszy i Polityki Regionalnej fotolia.pl

Małgorzata Jarosińska-Jedynak została desygnowana na stanowisko ministra Funduszy i Polityki Regionalnej. Na stanowisko powołał ją premier Mateusz Morawiecki 15 listopada 2019 roku.

Nowa minister od początku swojej kariery związana jest z samorządem – jej specjalizacjami były fundusze unijne, rozwój regionalny i wsparcie przedsiębiorczości. Przez dekadę pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, gdzie pełniła rozmaite funkcje - od inspektora do dyrektora Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości. Wcześniej zatrudniona w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim i Urzędzie Gminy i Miasta Tyczyn.

Później, od 29 listopada 2018 r. do 15 listopada 2019 r. pełniła funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Zajmowała się między innymi wdrażaniem funduszy unijnych na innowacje (Program Inteligentny Rozwój), cyfryzację (Program Polska Cyfrowa) i kapitał ludzki (Program Wiedza Edukacja Rozwój). Nadzorowała również program Dostępność Plus, była także współautorką ustawy o dostępności. Koordynowała realizację programów dofinansowanych z funduszy norweskich i szwajcarskich.

Ukończyła Politechnikę Rzeszowską, na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Ukończyła też Studia podyplomowe z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy na tej samej uczelni.

Pt., 15 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn