Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Giżycko szuka partnera do mieszkaniowego PPP

Giżycko szuka partnera do mieszkaniowego PPP fotolia.pl

Budowa budynków mieszkalnych wielorodzinnych na nieruchomości Gminy Miejskiej Giżycko w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. To konkretna nazwa tytułowych poszukiwań. Procedura prowadzona jest w trybie dialogu konkurencyjnego – zamawiający będzie prowadził negocjacje z maksymalnie pięcioma wykonawcami, dopuszczonymi do udziału w postępowaniu. 

Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku lub budynków mieszkalnych wielorodzinnych na nieruchomości Gminy Miejskiej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. W ramach wspólnej realizacji przedsięwzięcia partner prywatny zobowiązany będzie do zaprojektowania, sfinansowania oraz przeprowadzenia robót budowlanych, a ponadto odpowiedzialny będzie za utrzymanie, zarządzanie i eksploatację obiektów, w tym ponoszenie opłat oraz kosztów eksploatacyjnych. Wartość projektu bez VAT to ok. 5,5 mln euro.

Celem projektu jest zapewnienie przez podmiot publiczny przystępnych cenowo mieszkań w budynkach wielorodzinnych, w formie najmu instytucjonalnego z dojściem do własności w rozumieniu ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Zakłada się realizację około 100 lokali mieszkalnych, o przewidywanej zsumowanej powierzchni pomiędzy min. ok. 5 274 m2, a maks. ok. 5 628 m2.

Wynagrodzenie partnera prywatnego stanowić będą wpływy z umów najmu instytucjonalnego z dojściem do własności, zawartych przez partnera prywatnego z najemcami wskazanymi przez podmiot publiczny. Partner prywatny poniesie ryzyko budowy i dostępności obiektów, natomiast podmiot publiczny poniesie ryzyko popytu związane z realizacją przedsięwzięcia. Podmiot publiczny wskaże partnerowi prywatnemu najemców, z którymi partner prywatny zawrze umowy najmu instytucjonalnego z dojściem do własności, które realizowane będą przez zakładany okres. W przypadku braku chętnych najemców, obowiązek zawarcia umów najmu spocznie na podmiocie publicznym. To samo dotyczy sytuacji wypowiedzenia umów najmu w trakcie wykonywania umowy o PPP z przyczyn leżących po stronie najemców. Poza takimi przypadkami podmiot publiczny obecnie nie przewiduje dopłat ani innego rodzaju świadczeń pieniężnych na rzecz partnera prywatnego. Podmiot publiczny nie wyklucza jednak ewentualnych dopłat na rzecz partnera prywatnego w przypadku, gdy aktualne na dzień zakończenia dialogu realia rynkowe spowodują, że ich brak uniemożliwiłby realizację Przedsięwzięcia. 

Zamawiający oczekuje na wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu do dnia 17 grudnia 2019 r. do godz. 12:00. 

Z dokumentacją postępowania można się zapoznać tutaj.

Sob., 9 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel