Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nabór wniosków na realizację Programu „Szkolny Klub Sportowy” na rok 2020.

Nabór wniosków na realizację Programu „Szkolny Klub Sportowy” na rok 2020. fotolia.pl

Minister Sportu i Turystyki ogłosił nabór wniosków w ramach Programu „Szkolny Klub Sportowy” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.

Program „Szkolny Klub Sportowy” stanowi narzędzie wspierające podejmowanie aktywności fizycznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym.

Program polega na zorganizowaniu i prowadzeniu w okresie od 1 stycznia do 15 grudnia 2020 r. systematycznych zajęć sportowych w wymiarze 2 razy w tygodniu dla każdego
uczestnika, w 60-minutowych jednostkach ćwiczebnych, w grupach minimum 15-osobowych. Zakłada się przeprowadzenie w okresie realizacji projektu 70 jednostek zajęć sportowych dla każdej grupy.

Program adresowany jest do podmiotów, które w ramach swojej podstawowej działalności statutowej realizują zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci
i młodzieży oraz prowadzą działalność o zasięgu wojewódzkim lub ogólnopolskim.

Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Na realizację Programu w 2020 roku przeznaczono się kwotę 54 525 000 zł.

Wnioski o dofinansowanie na realizację zadania należy nadsyłać do dnia 18 grudnia 2019 r.

Rozpatrzenie wniosków o dofinansowanie nastąpi nie później niż do dnia 16 stycznia 2020 r.

Więcej informacji na stronie BIP Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: MSiT

Czw., 31 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś