Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Program „Aktywny samorząd” – ostatni moment na składanie wniosków!

Program „Aktywny samorząd” – ostatni moment na składanie wniosków! fotolia.pl

Program Aktywny Samorząd ma na celu zwiększenie wydajności polityki społecznej w stosunku do osób niepełnosprawnych. To uzupełnienie planów ujętych w powiatowych strategiach rozwiązywania problemów społecznych i programach działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Wsparcie płynące z programu na ma celu zmniejszenie barier w funkcjonowaniu osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym i zawodowym. W 2019 roku zarząd PFRON znacząco zwiększył środki finansowe na realizację programu.

W tym roku termin na składanie wniosków w module I minął, jednak jak informuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, istnieje jeszcze możliwość skorzystania z możliwości przywrócenia terminu na złożenie wniosku. To wyjście przewidziane w programie „Aktywny samorząd”.

Aby ubiegać się o przywrócenie terminu należy wypełnić wniosek i przekazać go wraz z podaniem o przywrócenie terminu - do miejskiego/powiatowego centrum pomocy rodzinie, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania. Taka możliwość dotyczy w szczególności pomocy w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym (Zadanie 1 w Obszarze C programu), która została wdrożona w bieżącym roku po kilku latach przerwy.

Sob., 7 Wrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn