Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Baza urządzeń grzewczych – „Czyste Powietrze”

Baza urządzeń grzewczych – „Czyste Powietrze” fotolia.pl

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że od 2 września 2019 r. funkcjonuje baza urządzeń grzewczych spełniających wymagania programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Dostępna jest na stronie internetowej www.czyste-urzadzenia.ios.edu.pl.

W pierwszym etapie, tj. od 2 września 2019 r., dostępny jest moduł przeznaczony wyłącznie dla producentów urządzeń grzewczych. Każdy producent lub krajowy przedstawiciel producenta będzie mógł zarejestrować się na stronie, a następnie dodać swój produkt, spełniający wymagania programu „Czyste Powietrze”.

Zgłoszone urządzenia, po weryfikacji, zostaną umieszczone w ogólnodostępnej bazie urządzeń grzewczych w następujących kategoriach:

  • kotły na paliwa stałe,
  • kotły gazowe kondensacyjne oraz olejowe,
  • kolektory słoneczne,
  • panele fotowoltaiczne,
  • pompy ciepła.

Rejestracja producenta, korzystanie ze strony, umieszczenie urządzenia w bazie, będzie bezpłatne. Baza ma charakter informacyjny, nie stanowi rankingu ani informacji handlowej, a dodawane urządzenia będą uszeregowane w sposób losowy. Uruchomienie modułu przeznaczonego dla beneficjentów planowane jest na przełomie września i października 2019 roku.

Źródło: www.nfosigw.gov.pl

Pt., 6 Wrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel