Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Lubuskie. Pieniądze na wymianę pieców w domach

Lubuskie. Pieniądze na wymianę pieców w domach fotolia.pl

Od 11 września do 8 października samorządy lubuskie będą mogły składać wnioski do urzędu marszałkowskiego o dofinansowanie wymiany starych kotłów, pieców na paliwa stałe i podłączenie do sieci ciepłowniczej, ale w przypadku gdy jest to uzasadnione ekonomicznie na danym obszarze. Zarząd Województwa Lubuskiego ogłosił konkurs w ramach poddziałania 3.2.5 Efektywność energetyczna – wymiana źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych, lubuskiego RPO.

No co można otrzymać dofinansowanie?

Katalog opcji finansowania jest szerszy. Obejmuje również podłączenie do sieci ciepłowniczej wraz z możliwością podłączenia ciepłej wody użytkowej; podłączenie do sieci gazowej i instalacja indywidualnego źródła ogrzewania; instalację indywidualnego źródła ogrzewania zasilanego z własnego zbiornika LPG; instalację indywidualnego źródła ogrzewania zasilanego energią elektryczną, odnawialnymi źródłami energii oraz olejem opałowym; instalację indywidualnego źródła ogrzewania z kotłem na paliwo stałe lub biomasę.

Ile można pozyskać?

Ogólna pula konkursowa wynosi 9,2 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dopuszczalna poziom dofinansowania projektu ustalono na 50 proc. Więcej na temat konkursu można dowiedzieć się tutaj.

Sob., 24 Sp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża