Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla dzieci ze specjalnymi potrzebami

RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla dzieci ze specjalnymi potrzebami fotolia.pl

Z myślą o wychowaniu przedszkolnym dzieci z niepełnosprawnościami Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizuje konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uprawnione jednostki mogą składać wnioski o dofinansowaniu już od 19 sierpnia.

Konkurs jest przeznaczony dla jednostek prowadzących przedszkola i oddziały przedszkolne dla dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi, u których występują dwie lub więcej niepełnosprawności. O dofinansowanie mogą ubiegać się także jednostki, które do tej pory nie prowadziły wychowania przedszkolnego dla dzieci z niepełnosprawnościami, ale w wyniku realizacji projektu rozpoczną działalność oświatową w tym zakresie.

Projekty mają dotyczyć rozbudowy, nadbudowy, przebudowy, adaptacji, modernizacji, remontu obiektów na potrzeby prowadzenia przedszkoli i oddziałów przedszkolnych dla dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi dotyczącymi w szczególności wzroku lub słuchu, wraz z niezbędnym wyposażeniem odnoszącym się do zakresu infrastrukturalnego projektu, w tym również wyposażeniem placów zabaw. Uzupełniająco (jako element projektu) możliwy będzie również zakup sprzętu informatycznego, multimedialnego i oprogramowania wykorzystywanego w zajęciach dydaktycznych.

Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi 6 012 666,00 zł, nabór wniosków trwa od 19 sierpnia do 13 września.

Więcej informacji na stronie www.mojregion.eu.

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Pt., 16 Sp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś