Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Od drzwi do drzwi…

Od drzwi do drzwi… fotolia.pl

Osoby, które mają trudności z poruszaniem się, będą mogły skorzystać z transportu door-to-door, czyli na przykład z domu do przychodni, czy placówki rehabilitacyjnej. Dofinansowanie unijne na tego typu usługi otrzymał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który podzieli pieniądze pomiędzy 150 gmin.

Projekt realizowany będzie w postaci grantów. Otrzyma je 150 jednostek samorządu terytorialnego, które w ramach projektu po raz pierwszy uruchomią usługę indywidualnego transportu door-to-door dla osób o ograniczonej mobilności.

PFRON opracuje kryteria, na podstawie których rozdzieli pieniądze. Usługi będą przystępne cenowo dla osób z nich korzystających. Grantobiorcy zapewnią trwałość usługi door-to-door przez minimum 12 miesięcy po zakończeniu projektu grantowego.

Preferowane będą projekty zakładające aktywną współpracę z lokalnymi partnerami społecznymi (m.in. organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy) oraz stanowiące element szerszego planu wnioskodawcy zmierzającego do poprawy dostępności przestrzeni dla osób o ograniczonej mobilności.

Łączna wartość przedsięwzięcia to około 54 milionów złotych, w tym dofinansowanie ze środków europejskich w wysokości 45 milionów złotych.

Projekt będzie realizowany do lutego 2023 r.

Źródło: MIiR

Pt., 9 Sp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska