Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Początek konsultacji Założeń Umowy Partnerstwa

Początek konsultacji Założeń Umowy Partnerstwa fotolia.pl

Jak informuje resort inwestycji i rozwoju, rozpoczęły się konsultacje Założeń Umowy Partnerstwa 2021-2027 – dokumentu określającego strategię wykorzystania Funduszy Europejskich w przyszłej perspektywie.

Spotkanie konsultacyjne otworzył minister Jerzy Kwieciński. „Poddajemy konsultacjom dokument zawierający Założenia do Umowy Partnerstwa. Jest to dokument, w którym pokazujemy, na co będzie można przeznaczyć fundusze unijne w przyszłej perspektywie. Założenia są naszą propozycją, już teraz ją szeroko konsultujemy” – powiedział Minister Kwieciński.

Jak zaznacza MIiR, konsultacje mają na celu zebranie opinii i uwag na temat kierunków wsparcia z Funduszy Europejskich w przyszłej perspektywie, ujętych w Założeniach Umowy Partnerstwa. Spotkania konsultacyjne są otwarte, udział w nich mogą wziąć wszyscy zainteresowani tą tematyką. Zaproszenia kierowane są w szczególności do przedstawicieli samorządów terytorialnych, partnerów społeczno-gospodarczych, administracji rządowej, organizacji pozarządowych i środowisk akademickich.

Czym jest Umowa Partnerstwa?

Umowa Partnerstwa jest kluczowym dokumentem strategicznym na poziomie krajowym wykorzystania Funduszy Europejskich na lata 2021-2027. Przygotowanie Umowy Partnerstwa poprzedza sformułowanie i przyjęcie przez rząd założeń do tego dokumentu. Założenia Umowy Partnerstwa stanowią podstawę do dalszych prac nad zapisami umowy, a także przygotowania programów operacyjnych. Po przyjęciu Umowy Partnerstwa przez Radę Ministrów będzie ona negocjowana z Komisją Europejską.

Umowa jest ściśle powiązana z wymaganiami stawianymi przez Komisję Europejską i celami rozwojowymi Polski na najbliższe lata.

Źródło: www.gov.pl

Czw., 25 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel