Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zakończył się nieformalny dialog z Komisją Europejską

Zakończył się nieformalny dialog z Komisją Europejską fotolia.pl

Jak informuje resort inwestycji i rozwoju, właśnie zakończył się nieformalny dialog między Komisją Europejską a Polską na temat kształtu Polityki Spójności, który trwał przez ostatnie pięć tygodni. Spotkania miały na celu wstępne uzgodnienie z Komisją Europejską zakresu wsparcia w ramach poszczególnych celów polityki spójności, a także przedyskutowanie warunków podstawowych, które Polska musi wypełnić, w celu uruchomienia budżetu na nową perspektywę. Dyskusje w szerokim gronie były okazją do wymiany stanowisk oraz pomysłów i opinii.

Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński wskazał, że po cyklu spotkań wiemy już, iż priorytety inwestycyjne określone przez Polskę w wielu miejscach pokrywają się z wizją Komisji Europejskiej. Minister wspomniał także, że w Ministerstwie zostały powołane grupy robocze, których zadaniem jest między innymi określenie szczegółowego zakresu wsparcia w ramach poszczególnych celów polityki spójności. Podkreślmy przy tej okazji, że w pracach grup roboczych biorą udział przedstawiciele Związku Powiatów Polskich.

Natomiast Joost Korte, Dyrektor Generalny ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego stwierdził, iż: „W przyszłej perspektywie środków na politykę spójności będzie mniej. Polska pozostanie jednak największym beneficjentem”. Warto równocześnie wskazać, że według informacji przekazanych przez Ministra Kwiecińskiego, gotowe już są Założenia Umowy Partnerstwa, których konsultacje zewnętrzne z ekspertami branżowymi oraz z innymi resortami i stroną samorządową rozpoczną się niebawem.

Źródło: www.gov.pl

Czw., 18 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel