Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Podlasie. Pieniądze na rewitalizację

Podlasie. Pieniądze na rewitalizację fotolia.pl

Od 29 marca do 10 maja samorządy podlaskie będą mogły składać wnioski o dofinansowanie projektów rewitalizacyjnych. Zarząd województwa ogłosił nabór w ramach działania 8.5 podlaskiego regionalnego programu operacyjnego. W ramach konkursu wsparciem mają być objęte inwestycje infrastrukturalne ukierunkowane na rozwiązywanie zdiagnozowanych problemów społeczno-gospodarczych na obszarze rewitalizowanym, wynikające z programów rewitalizacji zatwierdzonych uchwałą Zarządu Województwa Podlaskiego.

Na co można pozyskać dofinansowanie?

Projekty kierowane na konkurs mogą przewidywać następujące działania: przebudowa i adaptacja zdegradowanych obiektów, terenów i przestrzeni funkcjonalnie związanych z obiektem w tkance urbanistycznej miast w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji np. gospodarczych, społecznych, mieszkaniowych, edukacyjnych, kulturalnych; tworzenie systemów poprawy bezpieczeństwa publicznego miast; zagospodarowanie/uporządkowanie zdegradowanych przestrzeni w tkance urbanistycznej miast wraz z przyległym otoczeniem.

Ile można pozyskać?

Na dofinansowanie projektów przeznaczono 48 mln zł. Maksymalny poziom wsparcia w przypadku projektów nie objętych pomocą publiczną wynosi 85 proc. Zarząd województwa przypomina, że wysokość wsparcia projektów w zakresie kultury w ramach celów tematycznych 8 i 9 nie może przekraczać 2 mln euro kosztów kwalifikowalnych. Należy również wziąć pod uwagę, że w ramach zatwierdzonego programu rewitalizacji całkowite dofinansowanie, łącznie na wszystkie realizowane w ramach działania 8.5 projekty nie może przekroczyć 10 mln zł. Więcej na temat konkursu można przeczytać tutaj.

Pt., 15 Mrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża