Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nabór wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – Województwo Lubuskie

Nabór wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – Województwo Lubuskie fotolia.pl

Wojewoda Lubuski zapowiedział ogłoszenie naboru wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

21 lutego ustalony został limit wydatków na rok 2019 r. dla każdego z województw.

Województwo lubuskie otrzymało kwotę, która wynosi 136 462 288,37 zł. Z czego 54,5 mln zł zostanie przeznaczonych na realizacje wniosków, które znalazły się na ostatecznej liście rankingowej, w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. W ramach ostatniego naboru do dnia 17 września 2018 r. wpłynęły 64 wnioski, z czego 41 wniosków na drogi gminne oraz 23 wnioski na drogi powiatowe na łączną kwotę 75 668 417 zł.

26 lutego br. podpisana została lista rankingowa, która została przekazana do Ministra Infrastruktury celem dokonania analizy prawidłowości, a następnie przekazana zostanie przez Ministra Prezesowi Rady Ministrów celem jej zatwierdzenia. Z listą zapoznać się będzie można na stronie internetowej LUW.

Do 8 marca ogłoszony zostanie nabór wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, które będzie można składać w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia.

Wojewoda Lubuski wydał również zarządzenie, w którym powołał Komisję do oceny wniosków o dofinansowanie zadań powiatowych oraz zadań gminnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Komisja określi szczegółowe kryteria, które zostaną zawarte w ogłoszeniu o naborze wniosków o dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu.

Nowy nabór przeprowadzany będzie już w całości na zasadach określonych w ustawie o Funduszu Dróg Samorządowych.

6 marca br., przed ogłoszeniem naboru, planowane jest spotkanie z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego, na którym przekazane zostaną szczegółowe informacje dotyczące naboru oraz kryteriów.

Źródło: LUW

Pt., 1 Mrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska