Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pomorskie. Pieniądze na wsparcie młodych

Pomorskie. Pieniądze na wsparcie młodych fotolia.pl

Od 28 lutego do 18 marca pomorskie powiatowe urzędy pracy, a także szereg innych organizacji, będą mogły składać wnioski o dofinansowanie swoich działań wspierających młode osoby na rynku pracy. Zarówno te pracujące, jak niepracujące. Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku ogłosił nabór projektów w ramach konkursu ogłoszonego w działaniu 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy z Europejskiego Funduszu Społecznego, programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Na co można otrzymać dofinansowanie

Projekty mają być kierowane do osób w wieku do 29 roku życia, w tym z niepełnosprawnościami: biernych zawodowo lub bezrobotnych niezarejestrowanych; imigrantów lub reemigrantami; odchodzących z rolnictwa i ich rodzin; ubogich pracujących; zatrudnionych na umowach krótkoterminowych oraz pracujący w ramach umów cywilno-prawnych. Jak w tego typu projektach w ramach programu POWER, na konkurs mogą być kierowane projekty dotyczące wsparcia indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowo-edukacyjnej osób młodych przy wykorzystaniu sześciu rodzajów instrumentów i usług rynku pracy:

  • służące indywidualizacji wsparcia oraz pomocy w zakresie określenia ścieżki zawodowej (obligatoryjne);
  • skierowane do osób, które przedwcześnie opuszczają system edukacji lub osób, u których zidentyfikowano potrzebę uzupełnienia lub zdobycia nowych umiejętności i kompetencji;
  • służące zdobyciu doświadczenia zawodowego wymaganego przez pracodawców;
  • służące wsparciu mobilności międzysektorowej i geograficznej (uwzględniając mobilność zawodową na europejskim rynku pracy za pośrednictwem sieci EURES);
  • skierowane do osób z niepełnosprawnościami;
  • służące rozwojowi przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

Ile można pozyskać

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu (z EFS i budżetu państwa) wynosi 95 proc. Maksymalna dopuszczalna kwota dofinansowania projektu to 1 mln zł. Na dofinansowanie przedsięwzięć w ramach konkursu przeznaczono 8 mln zł. Przy ocenie projektów branych będzie pod uwagę szereg kryteriów dostępu i premiujących. Można zapoznać się z nimi tutaj.

Sob., 9 Lt. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża