Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Opolskie. Pieniądze na aktywizację młodych

Opolskie. Pieniądze na aktywizację młodych fotolia.pl

Od 28 lutego opolskie powiatowe urzędy pracy będą mogły składać wioski o dofinansowanie swoich działań skierowanych do młodych bezrobotnych. Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu ogłosił konkurs w ramach działania 1.2.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, z programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Konkurs podzielono na rundy.

No co można pozyskać dofinansowanie

Jak zwyczajowo w tego typu konkursach, projekty mają wykorzystywać instrumenty i usługi rynku pracy w różnym zakresie. Po pierwsze, służące indywidualizacji wsparcia oraz pomocy w zakresie określenia ścieżki zawodowej. Po drugie, skierowane do osób, które przedwcześnie opuszczają system edukacji lub osób, u których zidentyfikowano potrzebę uzupełnienia lub zdobycia nowych umiejętności i kompetencji. Po trzecie, służące zdobyciu doświadczenia zawodowego wymaganego przez pracodawców. Po czwarte, służące wsparciu mobilności międzysektorowej i geograficznej (uwzględniając mobilność zawodową na europejskim rynku pracy za pośrednictwem sieci EURES). I po piąte, skierowane do osób z niepełnosprawnościami.

Ile można pozyskać

Maksymalny poziom dofinansowania wydatków projektu kwalifikowanych do refundacji (łącznie z EFS i z budżetu państwa) wynosi 95 proc. Ogólna pula przeznaczona na dofinansowanie przedsięwzięć w konkursie wynosi 4,6 mln zł. Z dokumentacją konkursową można zapoznać się tutaj.

Sob., 2 Lt. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża