Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Śląskie. Pieniądze na przedszkola

Śląskie. Pieniądze na przedszkola fotolia.pl

Do 31 stycznia mają czas śląskie gminy z obszarów strategicznej interwencji, by złożyć wniosek o dofinansowanie swoich projektów przedszkolnych. Zarząd województwa ogłosił konkurs w ramach poddziałania 11.1.3. Wzrost upowszechnienia wysokiej jakości edukacji przedszkolnej, śląskiego RPO. Maksymalny poziom dofinansowania projektu ustalono na 85 proc. Na konkurs przeznaczono 3,9 mln zł.

Na co można pozyskać dofinansowanie?

Na konkurs kwalifikują się programy zapewniające dostęp do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej, zwiększające liczbę miejsc wychowania przedszkolnego oraz podnoszące jakość edukacji. Elementami takich programów mogą być:

  1. utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego, w liczbie odpowiadającej faktycznemu i prognozowanemu w perspektywie 3-letniej zapotrzebowaniu na usługi edukacji przedszkolnej na terenie danej gminy/miasta, na których są one tworzone w tym adaptacja oraz dostosowanie pomieszczeń do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami i/lub doposażenie danej placówki w pomoce dydaktyczne;
  2. podniesienie jakości edukacji przedszkolnej, w tym wydłużenie godzin pracy placówek wychowania przedszkolnego;
  3. wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci poprzez organizowanie i prowadzenie dodatkowych zajęć wspierających/specjalnych w placówkach wychowania przedszkolnego;
  4. wsparcie istniejących miejsc przedszkolnych, w tym ewentualnie adaptacja pomieszczeń i/lub doposażenie danej placówki w pomoce dydaktyczne.

Zarząd województwa zwraca wnioskodawcom uwagę, że w ramach konkursu nie ma możliwości realizacji projektu bez utworzenia nowych miejsc wychowania przedszkolnego, z wyjątkiem przypadku dostosowania istniejących miejsc do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami lub realizacji dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej. Natomiast wsparcie w zakresie poprawy jakości wychowania przedszkolnego może być realizowane bez konieczności tworzenia nowych miejsc wychowania przedszkolnego jedynie w gminach, w których poziom upowszechnienia edukacji przedszkolnej przekroczył wartość wskazaną na rok 2023.

Z dokumentacją konkursową można zapoznać sę tutaj.

Sob., 5 St. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża