Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zachodniopomorskie: pieniądze na pomoc bezrobotnym

Zachodniopomorskie: pieniądze na pomoc bezrobotnym fotolia.pl

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie ogłosił nabór wniosków w ramach działania 6.5 Kompleksowe wsparcie głównie dla osób bezrobotnych, biernych zawodowo, zachodniopomorskiego RPO. Czas na złożenie wniosków m.in. samorządy lokalne mają do 23 listopada. Pula na dofinansowanie wynosi 32 mln zł, a maksymalny poziom dofinansowania projektu 95 proc.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Katalog działań, które mogą być wykorzystane w projektach jest szeroki. Obejmuje dwa kierunki:

1. Wsparcie indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowej osób biernych zawodowo lub bezrobotnych niezarejestrowanych w PUP, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Dla tej grupy możliwe jest:

  1. wsparcie oraz pomoc w zakresie określenia ścieżki zawodowej (obligatoryjne);
  2. wsparcie w uzupełnieniu lub zdobyciu nowych umiejętności i kompetencji;
  3. wsparcie zdobycia doświadczenia zawodowego wymaganego przez pracodawców: nabywanie lub uzupełnianie doświadczenia zawodowego oraz praktycznych umiejętności w zakresie wykonywania danego zawodu, m.in. poprzez staże i praktyki;
  4. wsparcie mobilności geograficznej dla osób, u których zidentyfikowano problem z zatrudnieniem w miejscu zamieszkania, m.in. poprzez pokrycie kosztów dojazdu do pracy lub wstępnego zagospodarowania w nowym miejscu zamieszkania;
  5. działania skierowane do osób niepełnosprawnych: niwelowanie barier jakie napotykają osoby niepełnosprawne w zakresie zdobycia i utrzymania zatrudnienia, m.in. poprzez zatrudnienie wspomagane, w tym finansowanie pracy asystenta osobistego i/lub trenera pracy, który może zostać wsparty przez psychologa, doradcę zawodowego lub terapeutów.

2. Kompleksowe wsparcie i indywidualna pomoc realizowana zgodnie z zaplanowaną ścieżką wsparcia, osób o statusie ubogich pracujących, odchodzących z rolnictwa, zatrudnionych na umowach krótkoterminowych i cywilno-prawnych poprzez: wsparcie oraz pomoc w zakresie określenia ścieżki zawodowej (obligatoryjne) oraz wsparcie w uzupełnieniu lub zdobyciu nowych umiejętności i kompetencji.

Więcej o konkursie można dowiedzieć się tutaj.

Źródło: rpo.wzp.pl

Sob., 3 Lst. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża