Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pieniądze na drogi lokalne: rusza nabór

Pieniądze na drogi lokalne: rusza nabór fotolia.pl

Resort infrastruktury ogłosił nabór wniosków o dotacje na drogi samorządowe. Od 1 do 15 września samorządy lokalne będą mogły składać wnioski o dofinansowanie dróg w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Poprzez zmianę rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie udzielania dotacji celowych dla jednostek samorządu terytorialnego na przebudowę, budowę lub remonty dróg powiatowych i gminnych, rozszerzone zostało kryterium wpływu zadania na poprawę dostępności komunikacyjnej. Dodatkowe punkty będą przyznawane dla zadań, których realizacja przyczyni się do poprawy dostępu do osiedli mieszkaniowych.

Zmiana ta ma na celu poprawę dostępności komunikacyjnej do nieruchomości, na których realizowane są inwestycje mieszkaniowe w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego. Takie rozwiązanie było rekomendowane przez Radę Mieszkalnictwa – organ pomocniczy Prezesa Rady Ministrów i wpisuje się w założenia realizacyjne polityki mieszkaniowej.

W ramach tegorocznego naboru będą obowiązywały dotychczasowe kryteria oceny składanych przez samorządy wniosków.

Szczegółowe informacje o naborze są dostępne na stronach urzędów wojewódzkich. Więcej o Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 można dowiedzieć się tutaj.

Źródło: mi.gov.pl

Niedz., 2 Wrz. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża