Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

12 mln zł na drogi w województwie mazowieckim

12 mln zł na drogi w województwie mazowieckim fotolia.pl

Minister Inwestycji i Rozwoju zdecydował o przeznaczeniu środków budżetu państwa na dofinansowanie projektu pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 579 na odcinku od km 41+272 do km 52+714”."Realizacja inwestycji przełoży się na zwiększenie dostępności komunikacyjnej zachodniej części aglomeracji warszawskiej oraz stworzy warunki do jej gospodarczego ożywienia. Poprawa stanu drogi podniesie jakość życia lokalnej społeczności poprzez zmniejszenie hałasu, obniżenie poziomu zanieczyszczenia powietrza, a przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów "  – powiedział wiceminister Adam Hamryszczak.

Przekazanie z budżetu państwa kwoty 12 mln zł Samorządowi Województwa Mazowieckiego stanowi realizację zapisów Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Mazowieckiego. Rząd sukcesywnie przekazuje państwowe środki na dofinasowanie wkładów krajowych projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Dotychczas Minister Inwestycji i Rozwoju na dofinansowanie projektów realizowanych w województwie mazowieckich przeznaczył z budżetu państwa środki w łącznej wysokości blisko 13,71 mln zł.

Źródło: miir.gov.pl

Czw., 12 Lp. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Marcin Maksymiuk