Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Migracja, spójność, klimat: ‎ przywódcy lokalni i regionalni debatowali na temat przyszłości Europy

Migracja, spójność, klimat: ‎ przywódcy lokalni i regionalni debatowali na temat przyszłości Europy fotolia.pl

4 i 5 lipca br. w Brukseli spotkali się przywódcy lokalni i regionalni UE, aby debatować nad kwestiami, które mają największe znaczenie dla regionów i miast.

W pierwszym dniu posiedzenia plenarnego członkowie Europejskiego Komitetu Regionów (KR-u) spotkali się z przywódcami krajowych stowarzyszeń władz lokalnych i regionalnych, aby wspólnie zaproponować, w jaki sposób stworzyć zrównoważoną, sprzyjającą włączeniu społecznemu i innowacyjną Europę. Drugiego dnia, po ogłoszeniu przez UE jej celów w zakresie energii i klimatu do 2030 r., Miguel Arias Cañete, komisarz UE do spraw polityki klimatycznej i energetycznej, specjalny wysłannik polskiego rządu do spraw zmiany klimatu oraz przedstawiciele Bonn (gospodarza negocjacji klimatycznych COP23) i Katowic (gospodarza konferencji COP24) prowadzili dyskusje na temat tego, co UE musi zrobić w celu wypełnienia zobowiązań podjętych w ramach porozumienia klimatycznego z Paryża.

Na posiedzeniu plenarnym KR przyjął zalecenia dotyczące zarządzania w dziedzinie klimatu po roku 2020 , opracowane przez Andrew Coopera (UK/EA), członka rady miejskiej Kirklees. Członkowie Komitetu Regionów przyjęli również opinię w sprawie „ Osiągnięcie mobilności niskoemisyjnej ”, sporządzoną przez Michiela Scheffera (NL/ALDE), członka zarządu prowincji Geldria.

Źródło: www.cor.europa.eu

Pt., 6 Lp. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska