Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Łódzkie: pieniądze na przedszkola

Łódzkie: pieniądze na przedszkola fotolia.pl

Od 6 lipca do 13 lipca gminy łódzkie będą mogły składać wnioski o dofinansowanie swoich przedszkoli. Urząd marszałkowski ogłosił konkurs w ramach podziałania 11.1.1 Edukacja przedszkolna łódzkiego RPO. Całkowita kwota przeznaczona na dofinansowanie wynosi 14,6 mln zł. Maksymalny poziom dofinansowania projektu 85 proc. Minimalną wartość przedsięwzięcia określono na 50 tys. zł.

No co można pozyskać dofinansowanie?

Konkurs obejmuje: (a) wsparcie istniejących lub nowo utworzonych ośrodków wychowania przedszkolnego w zakresie generowania i funkcjonowania nowych miejsc przedszkolnych; (b) dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami lub realizacja dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej umożliwiającej dziecku z niepełnosprawnością udział w wychowaniu przedszkolnym poprzez wyrównanie deficytu wynikającego z niepełnosprawności; (c) rozszerzanie oferty ośrodków wychowania przedszkolnego o organizację i prowadzenie dodatkowych zajęć wspierających na rzecz zwiększania szans edukacyjnych dzieci w zakresie wyrównywania stwierdzonych deficytów; (d) kształtowanie i rozwijanie u dzieci kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy; (e) doskonalenie zawodowe nauczycieli w zakresie umiejętności i kompetencji niezbędnych do pracy z dziećmi, w tym z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi; (f) doskonalenie umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji nauczycieli w zakresie stosowania metod oraz form organizacyjnych sprzyjających rozwijaniu u dzieci kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy. Działania wymienione w podpunkcie c – f powinny być realizowane jako uzupełnienie.

Organizatorzy konkursu zastrzegają, że projekt może być realizowany na terenie gminy, gdzie wnioskodawca będący organem prowadzącym posiada ośrodek, w którym łączna liczba dzieci nieprzyjętych w podstawowym postępowaniu rekrutacyjnym przeprowadzonym na rok szkolny 2018/2019 wyniosła minimum 15.

Źródło: rpo.lodzkie.pl

Sob., 9 Czrw. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża