Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ostatni nabór Interreg Europa!

Ostatni nabór Interreg Europa! fotolia.pl

Trwa rejestracja na spotkanie informacyjne o ostatnim czwartym naborze Interreg Europa, które odbędzie się 18 kwietnia 2018 r. w Warszawie.

Nabór będzie trwał od 7 maja do 22 czerwca 2018 r. i będzie to już ostatnia szansa na udział w międzynarodowych projektach Interreg Europa w latach 2014-2020.

W spotkaniu weźmie udział dyrektor Sekretariatu Interreg Europa (Lille, Francja) – Erwin Siweris, który przedstawi główne założenia programu i omówi podstawowe zasady czwartego naboru wniosków. O tym, jakie wydatki można ponosić w projektach opowie przedstawiciel kontrolera pierwszego stopnia w Polsce. Natomiast pracownicy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju – przedstawią wskazówki dla polskich wnioskodawców i poinformują o formach wsparcia, na jakie mogą liczyć instytucje przygotowujące projekty. Polscy partnerzy już realizowanych projektów, reprezentujący różne województwa, przedstawią konkretne osiągnięcia i plany związane ze współpracą międzynarodową w ramach Interreg Europa.

Program Interreg Europa to doskonałe narzędzie do inicjowania zmian i wprowadzania innowacji, w oparciu o wymianę doświadczeń i wiedzy z partnerami oraz ekspertami z państw członkowskich Unii Europejskiej, Norwegii i Szwajcarii. Jest to możliwość unowocześniania polskich instrumentów polityki takich jak: strategie rozwoju miast, gmin, plany społeczno-gospodarcze, regionalne i krajowe programy operacyjne, polityki krajowe, strategie niskoemisyjne itd.

Program obejmuje także wzmacnianie badań naukowych, rozwój technologiczny i innowacje, zwiększanie konkurencyjności MŚP, wspieranie przejścia na gospodarkę niskoemisyjną we wszystkich sektorach oraz ochronę środowiska i promowanie efektywnego gospodarowania zasobami.

Rejestracja uczestników możliwa tutaj.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Szczegółowy program dostępny tutaj.

Źródło: funduszeeuropejskie.gov.pl

Pt., 13 Kw. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska