Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jakie konkursy w 2018 w Opolskiem?

Jakie konkursy w 2018 w Opolskiem? fotolia.pl

Zarząd Województwa Opolskiego przyjął pierwszą wersję harmonogramu naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym w Regionalnym Programie Województwa Opolskiego 2014-2020. Na styczeń zaplanowano konkurs w ramach priorytetu 8 Integracja społeczna w działaniu 8.1 Usługi społeczne i zdrowotne.

Wśród typów finansowanych przedsięwzięć znalazły się m.in. usługi w rodzinnym domy opieki, usługi asystenckie, czy w dom pomocy społecznej. W styczniu w ramach tego samego działania przyjmowane będą projekty deinstytucjonalizacyjne dla osób starszych oraz zapewniające opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. Również w luty powiaty opolskie mogą liczyć na konkursy dotyczące kształcenia zawodowego, w tym doradztwa zawodowego. Na dofinansowanie zarezerwowano ponad 47 mln zł.

W pierwszym kwartale urząd marszałkowski ma zamiar również ogłosić nabór wniosków dotyczących infrastruktury transportu publicznego w miastach subregionalnych. Możliwy będzie zakup niskoemisyjnego taboru oraz budowa ścieżek rowerowych. Priorytetem, w którym nie przewidziano naborów wniosków jest priorytet 10. Inwestycje w infrastrukturę społeczną. Z haromongramem można zapoznać się tutaj.

Źródło: rpo.opolskie.pl

Czw., 30 Lst. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża