Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wytyczne EFS, ochrona zdrowia: nowelizacja

Wytyczne EFS, ochrona zdrowia: nowelizacja fotolia.pl

Ministerstwo rozwoju przygotowało zmiany wytycznych finansowania projektów z Europejskiego Funduszu Społecznego dla kolejnego - po rynku pracy, edukacji i włączeniu społecznym - sektora usług publicznych. Tym razem nowelizowane są wytyczne dla sektora ochrony zdrowia. Obejmą one krajowe i regionalne programy operacyjne.

Główna część zmian dotyczy włączenia standardu Dziennego Domu Opieki Medycznej, wypracowanego w ramach programu Wiedza Edukacja Rozwój i przyjętego przez komitet sterujący wykorzystaniem funduszy w sektorze zdrowia. Wprowadzono również bardziej szczegółowe zapisy dotyczące ewaluacji rezultatów i produktów w osiąganych w regionalnych programach zdrowotnych.

Do tekstu wprowadzono także zapisy rekomendujące preferencje dla miast średnich. To wynik przygotowania i wprowadzenia przez resort rozwoju specjalnego pakietu działań dla miast średnich, w tym dla miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze. Niestety, na takie preferencje nie mogą liczyć (miejmy nadzieję, że tylko tymczasowo) samorządy lokalne, mieszkańcy, przedsiębiorcy i organizacje społeczne z obszarów kraju należących do drugiego typu obszarów strategicznej interwencji państwa, określonych w Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, czyli obszarów zagrożonych trwałą marginalizacją. One nie doczekały się na razie takie specjalnego pakietu działań, a tym samym m.in. preferencji w finansowaniu. Związek Powiatów Polskich zwrócił ministerstwu rozwoju uwagę na ten problem.

Z projektem zmian można zapoznać się tutaj.

Uwagi można wysyłać do 21 listopada.

Sob., 4 Lst. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża