Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zmienione wytyczne kwalifikowalności wydatków

Zmienione wytyczne kwalifikowalności wydatków fotolia.pl

Ministerstwo Rozwoju opublikowało zmienione wytyczne w zakresie kwalifikowalności wydatków ponoszonych w projektach finansowanych ze wszystkich trzech funduszy unijnych (Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności) w latach 2014-2020.

Z punktu widzenia realizatorów projektów istotne są zmiany dotyczące kwalifikowania personelu projektowego. Zmodyfikowano definicję personelu poprzez wyłączenie z niej osób zatrudnionych na umowy cywilnoprawne. Obecnie za personel projektu będą uważane wyłącznie osoby zatrudnione na umowę o pracę lub samozatrudnione oraz osoby współpracujące i wolontariusze. Korekty wytycznych dotyczą również uproszczonych metod rozliczania wydatków oraz rozliczania podatku VAT.

Instytucje pośredniczące w systemie wdrażania funduszy informują beneficjentów, iż do oceny kwalifikowalności poniesionych wydatków stosuje się wytyczne obowiązujące w dniu poniesienia wydatku. Natomiast do oceny prawidłowości postępowań stosuje się wersję obowiązującą w dniu wszczęcia postępowania, które zakończyło się zawarciem umowy.

Zmienione wytyczne można znaleźć tutaj.

Niedz., 3 Wrz. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża